GENEL VE BİLİER DRENAJ SETLERİ

Vücutta biriken herhangi bir sıvının, vücut dışına kateter ya da uzatmalar aracılığı ile vücut dışarısına çıkartılma işlemine Drenaj adı verilir. Bu amaca yönelik olarak üretilen değişik tipteki setlerde farklı isimlerle (örn, abse drenaj, bilier drenaj, renal drenaj/nefrostomi v.b.) anılırlar. Drenaj işlemi temel olarak iki farklı yöntem ile yapılır. Perkütan girişim (Seldinger) ve Direk Ponksiyon .

Perkütan girişimlerde drenaj yapılacak alana öncelikle bir girişim iğnesi ile ulaşım sağlanır. Daha sonra bu iğne içinden bir guide wire gönderilir ve iğne geri çekilir. Böylece girişim yapılacak olan alana bir guide wire yerleştirilmiş olur. Bu guide wire üstünden gönderilen değişik çaplı dilatatörler aracılığı ile hem cilt giriş alanı hem de drenajın yapılacağı bölgeye kateterin girmesi için yeterli çapta bir delik yaratılır. Son olarak aynı guide wire üzerinden drenaj kateteri hedef bölgeye yerleştirilir.

Direk ponksiyonda ise kateter ve bu kateterin içine yerleştririlen ve kateter ile aynı boyda düzleştirici bir kanül ve ve kataterden 2~3 mm daha uzun bir iğne iç içe yerleştirilir. Bu sistem ile doğrudan ponksiyon yapılarak drenajın yapılacağı alana ilerlenir. Daha sonra kanül ve iğne geri çekilerek kateter bu bölgede bırakılır.

Bu sayfada, HS Hospital Services tarafından üretilen Genel ve Bilier Drenaj ürünlerine yönelik bilgiler bulunmaktadır.


PIGTAIL UÇLU GENEL DRENAJ KATETERLERİ

Pigtail
Genel Drenaj Kateterleri

Pigtail Genel Drenaj kateterleri, direk perkütan girişim ile drenaj işleminin yapılması için kullanılır. Pigtail uçlu kateter ile beraber kateter uzunluğu ile uyumlu giriş iğnesi ve esnek kanül ve obturatör de kateter ile beraber paketlenmiştir. Hydrophilic olan kateter ucu giriş sırasındaki olası sürtünmeleri azaltırken, standard ya da kilitli "locking" tip uçlu, 6~16 F çapta kateter seçenekleri bulunmaktadır.

Ürün Bilgileri


STRAIGHT/DÜZ UÇLU GENEL DRENAJ KATETERLERİ

Düz Uçlu
Genel Drenaj Kateterleri

Düz Uçlu Genel Drenaj kateterleri direk perkütan girişim ile drenaj işleminin yapılması için kullanılır. Düz uçlu kateter ile beraber kateter uzunluğu ile uyumlu giriş iğnesi ve düzleştirici kanül de kateter ile beraber paketlenmiştir. Hydrophilic olan kateter ucu giriş sırasındaki olası sürtünmeleri azaltırken, 6 /8 F çapta kateter seçenekleri bulunmaktadır.

Ürün Bilgileri


MINI PIGTAIL UÇLU GENEL DRENAJ KATETERLERİ

Mini Pigtail
Genel Drenaj Kateterleri

Mini Pigtail Genel Drenaj kateterleri, direk perkütan girişim ile drenaj işleminin yapılması için kullanılır. 1 cm çaplı Mini Pigtail uçlu kateter ile beraber kateter uzunluğu ile uyumlu giriş iğnesi ve esnek kanül ve obturatör de kateter ile beraber paketlenmiştir. Hydrophilic olan kateter ucu giriş sırasındaki olası sürtünmeleri azaltırken, standard ya da kilitli "locking" tip uçlu, 6~10 F çapta kateter seçenekleri bulunmaktadır.

Ürün Bilgileri


PIGTAIL BILIER DRENAJ KATETERLERİ/SETLERİ

Pigtail Bilier
Kateter ve Setleri

Pigtail Bilier Kateter ve Setleri, perkütan olarak bilier drenaj işlemi yapılması için üretilmişlerdir. Kateterin pigtail kısmında bulunan deliklerden başka, kateter proksimalinde de bulunan delikler aracılığı ile internal ve eksternal bilier drenaj işlemi yapılabilir. Tek kateterler esnek kanül ve obturatör ile paketlenmiş, Setler ise girişim için gerekli giriş iğnesi, Nitinol guide guide wire, dilatatör, stabilizer ve gerekli diğer ürünlerinde içinde bulunduğu aksesuarlar ile paketlenmiştir. Hydrophilic olan kateter ucu giriş sırasındaki olası sürtünmeleri azaltırken, standard ya da kilitli "locking" tip uçlu, 8~14 F çapta kateter seçenekleri bulunmaktadır.

Ürün Bilgileri


STRAIGHT/DÜZ BILIER DRENAJ KATETERLERİ

Düz Bilier
Kateter ve Setler

Düz Uçlu Bilier kateter ve setler, perkütan olarak bilier drenaj işlemi yapılması için üretilmişlerdir. Kateterin uç kısmında bulunan deliklerden başka, kateter proksimalinde de bulunan delikler aracılığı ile internal ve eksternal bilier drenaj işlemi yapılabilir. Kateterler çelik kanül ve stileli iğne ile paketlenmiş, Setler ise girişim için gerekli giriş iğnesi, Nitinol guide guide wire, dilatatör, stabilizer ve gerekli diğer ürünlerinde içinde bulunduğu aksesuarlar ile paketlenmiştir. Hydrophilic olan kateter ucu giriş sırasındaki olası sürtünmeleri azaltırken, 5 / 7 F çapta kateter seçenekleri bulunmaktadır.

Ürün Bilgileri
Diğer Drenaj Ürünleri

Nefrostomi Setleri Mallecot Setler Single Step Kateterler Drenaj Aksesuarları


Bilgilendirme

  • Yukarıdaki bilgiler üretici tarafından sağlanan ve dilimize çevrilen bilgilerdir.
  • Verilen bilgiler sitenin yayın tarihinde geçerli olan bilgilerdir.
  • Üretici önceden haber vermeksizin ürün spesifikasyonlarını, bilgileri değiştirme hakkını saklı tutar.
  • Verilen bilgiler sadece bu konularda deneyimi olan kişilere yardımcı bilgiler sağlamak amacıyla hazırlanmıştır ve referans alınarak kullanılmasından kaynaklanan sorumluluk tamemen uygulayan kişiye aittir.
  • Bu sitede yer alan bilgilerin,tanımların ya da şekil/resimlerin hiçbiri, şirketimizden izin alınmadan çoğaltılamaz,kullanılamaz,değiştirilemez. Aksine uygulamaların tespitinde yasal yollara başvurulacaktır.